Bez kategorii

Woda do biura – ile to kosztuje? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Kodeks pracy od jakiegoś czasu nakazuje, aby zapewnić pracownikom stały dostęp do picia w zakładzie pracy. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na to, żeby wynająć dystrybutor do wody. Ile tak naprawdę wynosi cena za użytkowanie tego urządzenia? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wody do biura?

Ile zapłacę za wodę?

Przede wszystkim warto mieć świadomość, że przedsiębiorstwa oferujące dostawę wody zwykle wychodzą naprzeciw oczekiwaniom finansowym, które są przed nimi stawiane, a zatem hurtowy jej zakup jest z pewnością korzystnym rozwiązaniem. Cena niespełna dwudziestolitrowej butli wody to nieco więcej niż dwadzieścia złotych, co jest, trzeba przyznać, niezwykle przystępną stawką, biorąc pod uwagę ceny wody butelkowanej w sklepach. 

Jaki dystrybutor?

Aby jednak woda do biura była przystępna jeśli chodzi o konsumpcję, należy zapewnić odpowiedni dystrybutor wody. Istnieją ich różne typy, ale najbardziej powszechny i najtańszy jest dystrybutor butelkowy – to urządzenie znane ze wszelkich przychodni czy szpitali. Można oczywiście kupić go na własność, ale jest także niezwykle korzystna pod względem finansowym możliwość wynajmu – miesięczny czynsz za dystrybutor wody to zwykle kilkadziesiąt złotych. 

To bardzo ważne

Woda do biura jest konieczna dla świetnego samopoczucia pracowników. W związku z tym nie powinniśmy oszczędzać na liczebności dystrybutorów i jakości wody, na której regularne dostawy się zdecydujemy. Z pewnością wpłynie to także na efektywność pracy.