Zdrowie

Usuwanie zbędnego owłosienia – przegląd

Włoski na ludzkim ciele mają jedno zadanie – ochronę przed zimnem. Jednak obecnie nie są one nam niezbędne, z tego powodu dużo osób decyduje się na ich usunięcie. Nie da się ukryć, że usuwanie owłosienia jest jednym z najpowszechniejszych zabiegów kosmetycznych robionych zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Jak wiadomo już setki lat temu znane były ludzkości różne sposoby usuwania włosków z ciała. Korzystały z nich i kobiety i mężczyźni. Obecnie popularne jest przekonanie, że pachy i nogi kobiety, która o siebie dba muszą być nieskazitelnie gładkie. Dzisiejsze kobiety mogą stosować wiele metod usuwania owłosienia zarówno w domu, jak i w gabinetach kosmetycznych. Które metody są najskuteczniejsze? Czy opłaca się korzystać z oferty gabinetu kosmetycznego?

Jaką metodę wybrać?

Wybór sposobu usuwania włosków zależy jedynie od osobistych preferencji. Każda z metod zarówno ta wykonywana w salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie ma pewne minusy i zalety. Niewątpliwie przed przystąpieniem do zabiegu warto zastanowić się nad występującymi alergiami, czy problemami skórnymi. Kiedy mamy jakiekolwiek wątpliwości, należy skorzystać z rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można spotkać szeroką ofertę gabinetów kosmetycznych, gdzie każdy na pewno wybierze najlepszą metodę dla siebie.

Pozbywanie się nadmiernego owłosienia – domowe metody

Istnieje pare sposobów na usunięcie zbędnych włosków w zaciszu domowym, do najważniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpopularniejsza metoda, nie wymagająca posiadania specjalistycznego sprzętu. Wystarczy maszynka i żel do golenia. Jest to również stosunkowo szybki sposób, jednak trzeba pamiętać, że może powodować podrażnienia, a co więcej trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

metoda ta wymaga wykorzystania specjalnego kremu dostępnego niemal w każdej drogerii. Jest ona w miarę łatwa, ale może powodować alergie i podrażnienia skóry. Sposób ten nie należy do najtańszych – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to opcja, która daje długotrwałe efekty, jednakże jest bardzo bolesna. Depilator działa w prosty sposób – niewielkie pęsety łapią włoski i je po prostu usuwają. Żeby metoda ta była efektywna włoski muszą być w miarę długie, inaczej będą trudne do złapania. 

Profesjonalne metody na usuwanie nadmiernego owłosienia

Gabinety kosmetyczne w Toruniu w swojej ofercie posiadają wiele metod usuwania nadmiernego owłosienia, są to np.:

Wosk

skórę pokrywa się płynnym woskiem, który po zaschnięciu zrywany jest płynnym ruchem. Metoda ta z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest wyjątkowo skuteczna. Jej efekty utrzymują się nawet pare tygodni. Trzeba pamiętać, że do zabiegu włoski powinny być odpowiednio długie. 

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to usuwania woskiem, ale trochę droższa. Pasta składająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po zaschnięciu usuwana płynnym ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, oraz włoski mogą być krótkie. 

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która pozbywa się włosków na stałe. Włosy naświetlane są specjalnym laserem, który uszkadza cebulkę włosa. Jest to bezpieczny sposób, który można stosować nawet w miejscach intymnych. Aby metoda ta przyniosła pożądane efekty trzeba zastosować ten zabieg kilkukrotnie. Należy wziąć pod uwagę, że nie każdy laser da radę usunąć każdy kolor włosa.