Turystyka

Opoczywaj aktywnie – weź udział w spływie kajakowym

Nie ulega wątpliwości, że sporty wodne mają wielu zwolenników. Wśród tych aktywności jest chociażby kajakarstwo, w którym zakochuje się coraz więcej osób. W licznych miastach i wsiach powstają miejsca, które umożliwiają wypożyczenie kajaków i swobodne pływanie nimi. Podobnie jest w przypadku atrakcji takiej, jak spływ kajakowy Krutynią. Dowiedz się więcej na temat tego sportu; polecamy zapoznanie się z ważnymi poradami dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z kajakiem.

Wypoczywaj bezpiecznie na kajaku

Nieważne, czy bierzesz udział w interesującym wydarzeniu, jakim z pewnością jest spływ Krutynią, czy w kajakarskich mistrzostwach Europy, musisz wiedzieć o paru ważnych rzeczach. Nade wszystko przed znalezieniem się w kajaku nie można znajdować się pod wpływem alkoholu, nie mówiąc już o innego typu substancjach, które są nielegalne. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie w postaci przynajmniej specjalnej unoszącej się na wodzie kamizelki. Co więcej, nie należy pływać samemu – kluczowe jest wsparcie innych uczestników wydarzeń takich, jak spływy Krutynią, żeby mieć gwarancję całkowitego bezpieczeństwa. 

W jakich wydarzeniach kajakowych warto wziąć udział?

Nie bez powodu wspomnieliśmy kilkukrotnie o atrakcji, jaką bez wątpienia jest spływ kajakowy Krutynią. Warto z tej okazji udać się na przykład do ośrodka, jakim jest Krutynianka – klik – w tym miejscu nie dość, że przeżyjemy niezapomniane przygody w trakcie trwania spływu, to jest to doskonała okazja na zasłużony odpoczynek w samym sercu Mazur, w otoczeniu bujnej i barwnej natury. Aktywne wczasy są z pewnością bardzo dobrym pomysłem dla wszystkich, którzy chcą w znacznym stopniu odpocząć od codziennego życia i nużącej pracy. Z tego powodu serdecznie zachęcamy do odwiedzenia ośrodka Krutynianka!