Ślub i wesele

Moda męska – w jaki sposób ubrać na wesele?

Wesele to wielki dzień – zarówno dla pary młodej jak i dla gości. Przeważnie w sytuacji, gdy zostaniemy zaproszeni na taką uroczystość to natychmiast pojawia się w naszej głowie pytanie – jak się ubrać? Co sprawi, że będziemy wyglądać zjawiskowo podczas wesela przyjaciół lub kogoś z rodziny? Kobiety w tej kwestii zazwyczaj mają utrudnione zadanie, gdyż dobór kreacji dla płci pięknej jest ogromny. Kombinezony, suknie, sukienki, spódniczki i cała reszta garderoby, a w szczególności obuwie. Ale czy to oznacza, iż mężczyźni mają utrudnione zadanie?

Klasyka czy coś innowacyjnego?

Wesela to jednak uroczystości, bądźmy szczerzy, z zasady klasyczne. Z tego powodu często pojawia się pytanie – “czy wypada ubrać to na wesele”? Niegdyś taka rozterka pojawiała się tylko u Pań, ponieważ ogólno przyjęty strój dla mężczyzn na wesele, to po prostu garnitur. Tak pozostało do dnia dzisiejszego, lecz na szczęście, pojawiło się na rynku odzieżowym w tym zakresie kilka wariacji – w zależności od tego co się komu podoba oraz w czym dobrze się czuje. Nie ma już przymusu, aby garnitur miał kolor czarny. W dzisiejszych czasach może być on również szary, granatowy a nawet bordowy. I nikt nie będzie w tym widział nic dziwnego. W ten sposób panowie mogą połączyć klasykę z elementami nowoczesności.

Jakie elementy można ze sobą łączyć a czego się wystrzegać .

Rozwiązań jest bardzo dużo i są kwestią upodobań. Ale warto zapamiętać, czego pod żadnym pozorem nie robić:
absolutny zakaz jeansów – nie ma o tym mowy! Nawet jeśli może się wydawać, że świetnie prezentują się z białą koszulą i marynarką.
koszule z krótkim rękawem – może się wydawać, że jest to niesprawiedliwe w stosunku do panów, gdyż kobiety, w trakcie wesel w gorące dni, mają krótkie sukienki lub suknie bez pleców. Ale to nie to samo – męska koszula z krótkim rękawem nie kojarzy się zbyt elegancko – przez co prezentuje się zbyt “luzacko”
Dawniej istniała zasada o tym, żeby nie zakładać czarnego garnituru – jednak aktualnie w tym temacie wiele się zmieniło – coraz częściej pan młody decyduje się na inny kolor aniżeli czarny – dlatego zasada nie sprawdza się w dzisiejszych czasach.

Jakie są plusy posiadania garnituru, który będzie uszyty na miarę?

Garnitury szyte na miarę najczęściej kojarzą się z luksusem. Dużo osób bowiem uważa, iż nie stać ich na taką przyjemności. Ale warto pamiętać, że jest to opinia sprzed lat, kiedy większość panów na duże uroczystości, zaopatrywała się w sklepach odzieżowych. Jednak teraz, ceny na półkach sklepowych, zwłaszcza odzieżowych, są bardzo duże. Co za tym idzie, cena garnituru uszytego na miarę nie jest już taka kosmiczna, a wręcz odwrotnie. Komfort noszenia jest zdecydowanie większy, gdyż krawiec przygotuje idealnie skrojony strój i świetnie dopasuje materiał. Dzięki temu nosząc taki garnitur,poczujemy się jak w drugiej skórze. A wybierając się na wielogodzinną imprezę, najważniejsza jest nasza wygoda.