wesele
Ślub i wesele

Wesele – dj, wodzirej czy zespół?

Akompaniament muzyczny na weselu to jedna z najistotniejszych decyzji jakie czekają Młode Pary. Jeszcze kilka lat wstecz oczywistym było wybranie zespołu muzycznego, ale aktualnie coraz częściej zatrudniany jest DJ. Odpowiednia muzyka na weselu gwarantuje rewelacyjne przyjęcie, chyba nikt nie chciałby uroczystości weselnej, na której goście nie tańczą dlatego, że jest byle jaka muzyka. Czym różni się zespół muzyczny od DJ i która opcja jest lepsza cenowo?

Artykuł we współpracy z DJ Laskowski – wodzirej na wesele.

dj grający na weselu
Dj na weselu to coraz popularniejszy wybór.

Co daje wynajęcie DJ na wesele?

Najczęściej DJ ma o wiele większy wybór muzyki, którą ma możliwość na przyjęciu weselnym zagrać. Obecnie gdy ma się wszędzie dostęp do internetu i włącza się muzykę z komputera to ma się możliwość żeby zagrać w zasadzie każdy możliwy kawałek. DJ bardzo często jest tańszą opcją od zespołu muzycznego, w szczególności dlatego, że pracuje sam. Na zespół składa się parę osób, do tego mają instrumenty i wkładają w to duży wysiłek fizyczny więc i cena za ich usługę jest droższa. Kolejnym plusem DJa jest to, że nawet jeśli zrobi on sobie przerwę w pracy to muzyka może dalej lecieć. Jeśli chodzi o zespół muzyczny to przerwa na jedzenie jest jednoznaczna z przerwą w tańcach, a niektóre zespoły potrafią sobie robić te odpoczynki co kilka kawałków. Opłata DJa bez wątpienia różni się w zależności od miejscowości, jego wykwalifikowania oraz prestiżu. Oczywistym jest, że w Warszawie spotkamy całkowicie inną cenę niż w mniejszych miastach.

zespół na weselu
Zespół weselny czy dj? Dla każdej młodej pary to spory dylemat.

Wesele z zespołem muzycznym

Zespół muzyczny na weselu to dla niejednej Młodej Pary jedyny poprawny wybór. Taką decyzję często podejmują pary, które na swoim weselu planują mieć większe grono starszych osób. Kiedyś nie do pomyślenia było zamawianie DJa i cała masa ciotek i wujków mogłaby zwyczajnie mieć kłopot z zabawą. Zespół muzyczny pomimo tego, że posiada ograniczony repertuar to często udaje się go rewelacyjnie wplątać w zabawy, które często pojawiają się na weselach. DJ nawet jeśli bardzo by pragnął to nie włączy jednej piosenki w kilku innych rytmach. Wiele osób uważa też, że wesele jest tak wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem, że nie myśli o nim bez muzyki na żywo. Ceny za orkiestrę przeważnie sporo przewyższają te, które są za DJ.

ślubna checklista
W ramach przygotowań do ślubu i wesela warto zarezerwować termin u dobrego dj ze sporym wyprzedzeniem.

O czym pamiętać wybierając muzykę na wesele?

Na początku musicie zadać sobie pytanie jakie są wasze upodobania. Wesele owszem – jest dla gości, ale to przede wszystkim Wy czyli Para Młoda musicie się na nim świetnie bawić. Jeśli wolicie dzisiejsze wydania utworów i duże urozmaicenie to DJ będzie idealnym rozwiązaniem. Jeśli Wasze przyjęcie weselne ma być niesamowicie eleganckie to lepszym wyborem będzie orkiestra. Całkowicie inną muzykę rozpatrzycie gdy większość towarzystwa to będą młodzi ludzie, a inną gdy przyjęcie ma być typowo dla najbliższych. Nieistotne jest jednak czy zatrudnicie zespół czy DJ na wesele – przede wszystkim zadbajcie o to aby repertuar Wam odpowiadał. W dodatku umówcie się z muzykami na to czy chcecie zabawy weselne, czy nie, jeżeli tak to które. Za każdym razem pamiętajcie też o zawarciu umowy.