Zdrowie

Jakie zabiegi są najpopularniejsze w ramach stomatologii estetycznej?

Wiele pacjentów chce mieć piękny oraz zdrowy uśmiech. Dlatego właśnie stomatologia estetyczna staje się coraz chętniej wybierana. W Garwolinie, Łukowie, Międzyrzecu Podlaskim, Siedlcu oraz Sokołowie Podlaskim działają wysokiej jakości gabinety, które pozwolą zadbać o zęby spełniając marzenia. Jakie zabiegi można wykonać w ramach stomatologii estetycznej? Co warto o nich wiedzieć?

Czym jest stomatologia estetyczna?

Najważniejszym celem stomatologii estetycznej jest poprawa wyglądu zębów. W gabinetach można liczyć zarówno na diagnozowanie, jak i i rozwiązanie problemu przy wyborze najlepszej metody. Dzięki stomatologii estetycznej można cieszyć się pięknym, zdrowym i pełnym uśmiechem bez względu na stan naturalnego uzębienia. 

Kto decyduje się na stomatologie estetyczną?

Stomatologia estetyczna to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie lubią swojego uzębienia lub mają z nim problemy. Rozwiązanie wykorzystywane jest także przy ubytkach i przebarwieniach uzębienia. Ze stomatologii estetycznej może skorzystać każdy, kto marzy o poprawie swojego uśmiechu.

Rodzaje zabiegów stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna obejmuje mnóstwo rozmaitych zabiegów. 

  • Licówki – to zabieg nakładania na zęby bardzo cienkiej warstwy imitującej koronę. Zabieg stosowany jest by uzupełnić ubytki, a także przy przebarwieniach i nieestetycznym kształcie naturalnych zębów.
  • Implanty – to specjalne śruby, które wstawiane są w miejscu braku zęba oraz pozwalają na założenie korony imitującej naturalny ząb.
  • Endodoncja – nazywana także leczeniem kanałowym. Zapobiega usunięciu zęba uzębienia.
  • Odbudowy kosmetyczne – umożliwiają zamaskowanie zarówno niewielkich, jak i dużych uszkodzeń zębów.
  • Wybielanie zębów – zabieg likwiduje przebarwienia oraz przywraca piękny kolor.

Czy warto wybrać medycynę estetyczną?

Do podstawowych zalet stomatologii estetycznej można zaliczyć zniwelowanie kompleksów związanych z uśmiechem. Osoby po zabiegu odczuwają dyskomfortu podczas uśmiechania się, gdyż zęby są białe, równe i wypielęgnowane. Dzięki wielu dostępnym zabiegom każdy znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. 

Jak wybrać najlepszy gabinet?

Podczas szukania najlepszego gabinetu warto wziąć pod uwagę kilka głównych parametrów. Dużą popularnością cieszy się klinika Dental House – stomatologia estetyczna w Łukowie. Wyróżnia się ona przede wszystkim profesjonalnym podejściem do pacjenta, wyszkoloną kadrą pracowników oraz najnowszej generacji wyposażeniem. Kolejną mocną stroną będzie również obszerna oferta różnych zabiegów. Wieloletnia obecność na rynku i mnóstwo zadowolonych pacjentów tylko potwierdzają, że wybór Dental House będzie słuszny.