Inne

Jakie kwiaty na pogrzeb?

Tak naprawdę kwiaty wręcza się nie tylko z okazji szczęśliwych uroczystości, do których zaliczają się imieniny, ślub czy także komunia. Daje się je również aby oddać cześć i pożegnania zmarłej osoby. Dużo osób zastanawia się, jakie kwiaty należy wybrać na tę smutną okoliczność.

Gatunek kwiatów na pogrzeb – jakie wybrać

Zakład pogrzebowy bielsko biała twierdzi że nie ma jednego gatunku kwiatów które są szczególnie zalecane czy zakazane. Tak naprawę wszystkie rodzaje mogą być zastosowane w takich uroczystościach. Niemniej warto wystrzegać się zbytnio jaskrawych lub udziwnionych kompozycji.

Kolor kwiatów na pogrzeb

W naszej tradycji najczęściej wybierane kolory to czerwienie, biele lub różne odcienie kremowego. Ponadto bardzo elegancko prezentują się też fiolety i barwy przygaszone. Tak naprawdę to wszystkie kolory kwiatów mogą być zastosowane w wieńcach czy wiązankach pogrzebowych, powinniśmy pamiętać, by nasza kompozycja była stonowana.

Jakie kompozycje kwiatowe powinno się wybrać na pogrzeb?

Nie da się ukryć, że wieńce pogrzebowe to najczęściej wybierane kompozycje. Są one dość duże, ponadto są najczęściej okrągłe bądź półokrągłe. Są one tworzone na floretach lub podkładzie z iglastych gałązek. Najczęściej wybierane kwiaty do wieńców pogrzebowych to: anturia, lilie, róże, goździki. Natomiast wiązanki pogrzebowe cechują się znacznie mniejszymi rozmiarami niż wieńce. Mają one formę bukietu. Można je zarówno ułożyć na nagrobku, jak i wstawić do wazonu. Klasyczne wiązanki mogą być wykonane prawie z każdego rodzaju kwiatów.