Sport

Jak dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Piłka nożna to popularna gra zespołowa znana w każdym zakątku globu. To właśnie w piłkę nożną z chęcią grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. By rozegranie meczu było możliwe, potrzebne jest nie tylko boisko i piłka, ale takżebramki piłkarskie. Jaki rozmiar bramek piłkarskich będzie odpowiedni?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki zależne są od boiska, na którym będzie rozgrywany mecz. Największe dostępne w sprzedaży bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie stosowane są wtedy, kiedy mecz zostanie rozegrany na pełnowymiarowym boisku. Orliki , które znajdują się na wielu osiedlach do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie są nieco mniejsze: 2 metry wysokości i 5 metrów szerokości. W przypadku gry w futsal bramki mają jeszcze mniejszy rozmiar. Mają tylko 3 metry szerokości oraz 2 metry wysokości.

Planując zakup bramek piłkarskich, warto pamiętać, że pod uwagę należy wziąć nie tylko rozmiar. Solidna bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha przekłada się na bezpieczeństwo zawodników, którzy biorą udział w meczu.