Ślub i wesele

Ile kosztuje organizacja wesela w 2022 roku

Z pewnością za ceremonię wesela i ślubu w 2022  zapłacimy więcej. Licz się także z tym, że organizacja wesel we Wrocławiu jest bardzo pracochłonna. Jeżeli zamieszkujesz wrocław bądź inne miasta w Polsce to sprawdź artykuł, który dla Ciebie przygotowaliśmy aby wiedzieć ile zapłacisz za organizacje wesela w 2022 roku.

Ile kosztuje wesele w tym roku?

Nie da się ukryć, że koszty wesela zależą zarówno od miasta, i od jakości wynajmowanego miejsca, miesiąca, liczby atrakcji czy też ilości zaproszonych. Oczywistym jest, że cena ceremonii weselnej na przykładowo 50 gości będzie znacznie mniejszy niż koszt wesela na 100 gości. Według statystyk w ubiegłym roku za ceremonię weselną na ok. 70 gości płaciło się mniej więcej 30-50 tysięcy zł.. W 2022 musimy doliczyć do tej sumy przynajmniej piętnaście procent więcej. 

Ile będziemy musieli zapłacić za salę weselną w 2022 roku?

Oczywiście koszt sali na wesele zależy od tego w jakim mieście ją będziemy wynajmować. Z kolei koszt talerzyka na ceremonii jest zależne i od liczby zaproszonych gości, czy też od zamówionego menu. Mniej więcej w naszym kraju wynosi od 260 zł do 350 zł, ale w wojewódzkich miastach ceny są wyższe. Nie zapominaj, że osobno trzeba liczyć rezerwację DJ-a lub zespołu, fotografa i kamerzysty czy też dodatkowych atrakcji. 

Jaki jest koszt wesela na 50 osób w 2022 roku?

Sytuacja epidemiologiczna pozwoliła nam się przyzwyczaić do kameralnych wesel. W tym roku standardem są ceremonie na 40 – 70 gości. Koszt takiego przyjęcia weselnego to minimum 30 tysięcy złotych. Jednak da się delikatnie obniżyć ten koszt.

Ile trzeba zapłacić za wesele na 100 osób w 2022 roku?

Jeżeli zdecydujesz się na ceremonię weselną na 100 osób to należy się liczyć z poważnymi kosztami. Za wesele na 100 osób trzeba zapłacić min. 60 tysięcy złotych.

Ile trzeba zapłacić za fotografa na wesele w 2022 roku?

Cena za wynajęcie fotografa na wesele w roku 2022  będzie się wynosił od 3000 do 5000 zł. A jak wygląda cena wynajęcia kamerzysty na ceremonię weselną w tym roku? Niemalże identycznie jak u fotografa na imprezę weselną, cennik kamerzysty ślubnego waha się w przedziale od 3000 do 4000 złotych  

Ile zapłacimy za DJ na wesele w 2022 roku?

Trzeba zacząć od tego że cena za zespół, a za DJ różni się. Im więcej osób w zespole tym wyższa cena usług. Pisząc konkrety za Dj-a w obecnym roku trzeba mniej więcej 3-7 tysięcy zł., natomiast ceny zespołów weselnych są wyższe i wynoszą od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Zespół grający w 100% na żywo będzie sobie liczył najwięcej. Oprócz tego  z reguły na jedną osobę z zespołu przypada od 1000  do 1500 złotych.

Ile zapłacimy za kwiaty na wesele w 2022 roku?

W tym przypadku koszt jest płynny, ponieważ głównie zależy od tego na jakie kwiaty i dekoracje się zdecydujecie. Jeżeli postawisz na żywe kwiaty to najlepiej wybrać te sezonowe i lokalnie dostępne. Na pewno sprowadzanie ich znacznie wpłynie na ich koszt. Najwięcej zapłacisz od października do maja, natomiast lipiec i sierpień stanie się tańszy. Niestety w tym roku ceny niektórych  kwiatów podrożały trzykrotnie. Reasumując średni koszt za kwiaty i dekoracje wyniesie od 3000 do 5000 tysięcy złotych.

Ile trzeba zapłacić za fryzjera i kosmetyczkę na wesele w 2022 roku?

Cena za fryzurę ślubną robionej u profesjonalisty  waha się od 150 do 500 złotych. Jest to zależnie od tego jak długie są włosy, stopnia skomplikowania a także ilości użytych dodatków. Jeśli chodzi o makeup ślubny to trzeba za niego zapłacić kilkaset złotych. Jest to zależne umiejętności i doświadczenia makijażystki. Miej w pamięci, że do tej ceny musisz doliczyć cenę makijażu próbnego.