Ślub i wesele

Garnitury szyte na zamówienie vs. garnitury z sieci sklepowych – porównanie

Garnitur to obowiązkowy element męskiej garderoby. Zazwyczaj nie ubiera się go zbyt często, raczej kiedy wymagają tego okoliczności. Tym bardziej powinno się postarać by był on dobrze skrojony. Wybór odpowiedniego fasonu i stonowanego koloru, pozwoli by podczas noszenia go od czasu do czasu być pewnym, że zawsze prezentuje się dobrze. Naprzeciw wychodzą producenci garniturów męskich oferując zarówno już gotowe garnitury, jak i opcję przygotowywania garniturów na miarę. Czym różnią się te warianty? Co będzie lepszym wyborem: zakup w jednej z sieciówek czy zlecenie produkcji profesjonalnemu krawcowi?

Czy garnitur na miarę to dobry wybór?

Po pierwsze garnitur szyty na miarę jest perfekcyjnie dopasowany do sylwetki właściciela. Przy tego typu garniturze mamy też możliwość do współprodukowannia go od etapu projektu – wybór tkaniny, detale, styl – każdą z tych elementy(ów) wybiera klient w asyście krawca. Indywidualizacja garnituru pozwala na spełnienie często nieszablonowych pomysłów. Oprócz szycia(em) od podstaw producent garniturów męskich oferuje także możliwość przerobienia już posiadanego garnituru zgodnie z upodobań(ami) – jest to dobra opcja dla mężczyzn, których sylwetka zmieniła się od czasu zakupu. Tego typu garnitur wydaje się bardzo dobrym pomysłem, ale należy mieć też na uwadze pewne minusy. Czas oczekiwania na wyprodukowanie takiego garnituru trwa od miesiąca, do nawet trzech miesięcy. Wszystko zależy od dostępności materiałów, szczegółów i poziomu trudności. To samo dotyczy kosztów – jest ona uwarunkowana wiele zmiennych.

Gotowe garnitury – czy warto je kupować?

Osoby, którym nie uśmiecha się czekać na uszycie garnituru mogą skorzystać z gotowych egzemplarzy. W tym celu należy wybrać się do jednej z sieciówek oferujących tego typu towar, przymierzyć i gotowe. Kolejnym(ą) istotnym(ą) przymiotem gotowych garniturów jest ich cena, przeważnie niższa względem wyprodukowania garnituru od podstaw. Co więcej butiki co jakiś czas ogłaszają promocje. Jest to wspaniała okazja by kupić garnitur w preferencyjnej cenie. Producenci garniturów są świadomi, jak różne potrafią być męskie sylwetki, stąd wciąż poszerzająca się gama produktów. Mimo to, nie każdy będzie dobrze wyglądać w gotowym garniturze. Osoby o nietypowej budowie ciała mogą mieć kłopot by trafić coś dla siebie.

Na jaki garnitur się zdecydować? 

Decyzję związaną z wyborem garnituru trzeba podjąć po męsku. Biorąc pod uwagę wszelkie plusy i minusy każdy facet musi zdecydować samodzielnie. Jeśli potrzebujemy garnitur(u) od ręki w odpowiednio niskiej cenie wtedy dobrym pomysłem są odwiedziny w sieciówce. W sytuacji gdy zależy nam na detalach, mamy odpowiednio dużo czasu można pomyśleć o wizytę(cie) u krawca. Nawet mimo tego, że cena uszycia garnituru męskiego przez producenta jest trochę droższy(a) niż zakup gotowego w sklepie i tak warto się nad nim zastanowić. Uwzględniając, że taki garnitur może służyć latami może to być dobra(ą) inwestycja(ą).

Jest także inna droga. Garnitur, który nam się podoba można zakupić w jakiejś sieciówce, a potem zlecić jego personalizację w salonie krawieckim. Najważniejsze w tym wszystkim jest, by w garniturze czuć się dobrze.